Pinterest Nedir Kesinlikle Kullanılır Özellikleri Önemi

Pinterest nedir?
Pinterest tıpı tıpına Facebook, Twitter, Instagram kabil bir içtimai paylaşım ağıdır. 2012’de açıldı, hızla yaygınlaştı. Pin+interest kelimeleri çok rahatılda lakırtııcı bir şekilde zekice kaynaştırılarak insan verilmiş. İlgi alanlarınıza için panolar oluşturabilmenize ve bu panoları her türlü toplumsal mecrada paylaşmanıza olanak teşhisyan bir portal pinterest.com

Pinterest elbette kullanılır?
Pin, iğnelemek fehvaına gelir. Hani sevdiğiniz beğendiğiniz sayfaları dergiden koparır, mantar panoya iğnelersiniz ya, işte onun bugün huzurlığı ‘pinlemek’ oldu diyebiliriz. Pin it! gördüğünüz yerde (iğnele, tuttur gibi) o görseli sayfanıza, panonuza ekleyebilirsiniz.

* Öncelikle pinterest.com’u açın ve 15 saniyede kayıt kârleminizi kuruluşn. İsterseniz vahit tuş ile Feysbuk hesabınız ile de destelanabilirsiniz.

pinterest sign in

Şimdi gezinmeye kellelayabilirsiniz. Pinterest’e dürüstıllı telefonunuzdan, tabletten, bilgisayardan kısaca tüm mobil vasıtalardan sargılanabilirsiniz. Süflidaki görselde göreceğiniz kadar Pinterest Türki desteklidir, sağ üst köşeden bir bap çıbanlığı seçin yahut spesifik olarak aramış olduğunız bir şey var ise bunu taharri çitna edebiyat. Örneğin; hediyeler, kendin yap

Karşınıza onlarca alternatif çıktı. Şimdi, beğendiğiniz bir resmin ortasına basarsanız (büyüteç çalışmaareti belirir) o görsel biricik sayfada açılır. Lakin resmin şeşnda, sol taraftaki kırmızı pin tuşuna basarsanız ise o görselin bulunduğu panoya gidersiniz.

Resmi tıkladınız ve fotoğraf bir numara sayfada geldi. Beğendiniz, saklamak istiyorsunuz. O ahit görselin sol üst köşenindeki ‘pin it’ tuşuna tabyor ve koleksiyonumuza ekliyorsunuz. Ancak önce huzurmıza bir görüntülük çıkacak ve sormuş olacaktır ‘Nereye ekleyelim’

pinlemek

Görselleri sakladığımız dosyalara Pano diyoruz. Yeni mebdeladığınızı varsayarsak; yukarda ok işlemareti gördüğünüz yerde ‘yeni pano oluşdolaşma’u seçin. Panonuza bir ad verin. Örneğin; hediye fikirleri. Panonuza umumi isimler verin ki, başka kullanıcılar da taharri yaptıklarında sizin panolarınıza ulaşabilsinler. Unutmadan, her bir pin için bir tafsil girmelisiniz. O görsel için 1 satır birnesne edebiyat, bu kişisel yorumunuz da mümkün.

Bu şekilde husus konu panolarınızı oluşturun. İnternette gezerken görmüş olduğunüz, saklamak istediğiniz görselleri de imdi panolarınızda saklayabilirsiniz. Kısaca telefonunuza evet da elektronik beyinınıza kaydetmenize gerek nanay. Görselin üzerine gelip pinleyeceksiniz sadece.

şayet o site pinterest uyumlu bileğilse ve/ veya siz kendi elektronik beyinınızdan görsel yüklemek istiyorsanız; alakalı panoyu seçin (yahut yeni pano oluşturun) ve pin ekle tuşuna matbuat. Bu kadar.

Örnek Pinterest Profili : https://www.pinterest.com/kadinvsaglik/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *